Działanie akumulatora

Działanie akumulatora

Akumulator służy przede wszystkim do zapewnienia prądu elektrycznego podczas postoju pojazdu samochodowego w sytuacjach, gdy silnik jest wyłączony lub jego obroty są za niskie i nie wystarczają do prawidłowej pracy jednostki napędowej. W pełni sprawne i naładowane ogniwo powinno zagwarantować bezproblemowe użytkowanie w każdych warunkach atmosferycznych. W związku z tym postaramy się odpowiedzieć na pytanie, co sprawia, że zaczyna on działać i dlaczego.

Przepływ prądu elektrycznego w obudowie akumulatora zapewniony jest dzięki zastosowaniu kwasu siarkowego, inaczej zwanego elektrolitem. Zanurzone zostały w nim grupy ogniw składające się z płyt dodatnich oraz ujemnych. Istotne jest w akumulatorze właściwe powiązanie wspomnianych ogniw.

W celu właściwego działania powinny zostać one połączone szeregowo tak, aby zapewnić możliwość uzyskania określonego napięcia akumulatora. Zabezpieczenie przed zwarciem w akumulatorze stanowią separatory znajdujące się pomiędzy płytami. Połączenie akumulatora z obwodem elektrycznym w pojeździe samochodowym zostało zapewnione poprzez końcówki ogniw (ujemne oraz dodatnie).

Jak można zauważyć, prawidłowa praca akumulatora zagwarantowana jest dzięki pracy połączonych ze sobą, w ściśle określonym układzie, wielu elementów. Co więcej, należy zwrócić uwagę na to, że akumulator podczas pracy jednostki napędowej jest ładowany. W związku z tym należy odpowiednio o niego zadbać poprzez jazdę pojazdem na długich odcinkach o stałej prędkości.

W bogatej ofercie Części seat najtaniej dpf-online.pl